Neznalost Vás může připravit i o statisíce korun

Nabourali jste se v autě. Po roce od vzniku úrazu u své pojišťovny požádáte o výplatu pojistného plnění z trvalých následků úrazu a pojišťovna Vám vypoví nejen riziko trvalých následků úrazu, ale i pojištění  invalidity, které ještě neplnila a s největší pravděpodobností by plnila, kdyby ovšem bylo aktivní…

Vlivem uvedené dopravní nehody  máte již v běhu jednání o přiznání invalidního důchodu u OSSZ, ale můžete mít zároveň smůlu, neboť některé pojišťovny Vám mohou vypovědět riziko invalidity ještě před výplatou pojistného plnění z tohoto rizika, tzn. pojistné plnění již nemůžete nárokovat.

Ptáte se, jak je to možné? Odpověď je velmi jednoduchá. Některé pojišťovny označují pojištění invalidity jako životní pojištění a jiné zase jako neživotní pojištění. A v tom je právě ten háček. Legislativa má dvojí definici. Jedna vyplývá z přílohy zákona o pojišťovnictví a druhá z občanského zákoníku. Právě ale občanským zákoníkem se řídí vypověditelnost.

Pojištění invalidity úrazem je tedy vždy pojištění úrazové a jedná se o pojištění neživotní. Pojištění invalidity úrazem a nemocí je u některých pojišťoven zařazeno do pojištění nemoci, tj. neživotní pojištění. Jiné pojišťovny jej mají zařazeny do životního pojištění.

Pojištění invalidity mohou některé pojišťovny za určitých podmínek vypovědět, např. změna legislativy, či změna pojistně-technických předpokladů aj. Některé pojišťovny ale nemohou na základě veřejného příslibu či smluvního ujednání invaliditu vypovědět vůbec.

Některé pojišťovny NEMAJÍ možnost vypovědět invaliditu vůbec

Některé pojišťovny mají možnost vypovědět invaliditu za URČITÝCH PODMÍNEK

Některé pojišťovny ale MAJÍ možnost vypovědětpojištění invalidity ze zákona

Jste si jisti, že Vám nemůže Vaše pojišťovna vypovědět Vaše pojistné riziko invalidity?

Máme celkový přehled pojistných podmínek pojišťoven poskytujících pojistná rizika

  • smrti
  • invalidity
  • závažných onemocnění
  • trvalých následků úrazu
  • a všech ostatních
auta